Strona główna -> Aktualności

Relikwie św. Jana Pawła II zagościły w Starym Sączu

22.05.2019, Kategoria: Aktualności

W 99 rocznicę urodzin Papieża Polaka, po uroczystościach na Ołtarzu Papieskim, obraz i relikwie św. Jana Pawła II zagościły w parafii św. Elżbiety, przy której działa Akcja Katolicka.

 Przed uroczystością nasz Oddział Akcji Katolickiej przygotowywał się poprzez modlitwę nowennową do św. Jana Pawła II, aby 18.05.2019r. – w dniu 99 urodzin Papieża wraz z parafianami modlić się wspólnie przy relikwiach. Peregrynację rozpoczęliśmy o godz.17.00 od uroczystego wprowadzenia i powitania dostojnego Gościa.  Odśpiewaliśmy majówkę i o godz. 18.00 rozpoczęła się eucharystia koncelebrowana pod przewodnictwem Asystenta POAK ks. prałata Marka Tabora. Po uroczystej mszy św. odmówiliśmy tajemnice radosne różańca świętego, litanię do św. Jana Pawła II i modliliśmy się za kapłanów w tym trudnym dla nich czasie. Nie zabrakło też odtwarzanych z taśmy słów nauczania Papieża Polaka z jego pielgrzymek do Ojczyzny. Były też prośby i podziękowania złożone przez wiernych. Ten piękny dzień zakończyliśmy o godz. 21.00 Apelem Jasnogórskim, ucałowaniem relikwii oraz zaśpiewaniem ulubionej pieśni Papieża – „Barki”.

   Kolejny dzień peregrynacji przypadł na niedzielę. Po każdej mszy św. była odmawiana litania do św. Jana Pawła II i każdy też mógł sam oddać się Świętemu w osobistej modlitwie. O godzinie 15.00 wierni zebrali się na Koronce do Bożego Miłosierdzia, a sam Jan Paweł II poprzez nagranie z Łagiewnik (17.08.2002r.) zawierzył świat Bożemu miłosierdziu.

         Były też i wspomnienia o Papieżu z czasu jego życia w Polsce. Jego podziękowanie, że to tu właśnie nauczył się oazowej piosenki, która stała się jego ulubioną. Dzieci ze Szkoły Podstawowej przygotowały montaż słowno-muzyczny o św. Janie Pawle II. Czas niestety biegł nieubłaganie; odmówiliśmy tajemnice chwalebne różańca św. oraz Akt oddania Akcji Katolickiej w Polsce, odśpiewaliśmy Apel Jasnogórski i przyszedł czas na pożegnanie. Przypomnieliśmy sobie słowa pożegnania Papieża z Polską z 2002 roku: Ojczyzno moja-kochana Polsko. Bóg Cię wywyższa i wyszczególnia. Na końcu cóż powiedzieć: żal odjeżdżać. Tak, żal odjeżdżać. Było nam tak dobrze z Tobą, Janie Pawle Wielki, ale kolejna parafia czeka. Przy śpiewie pieśni oddaliśmy obraz i relikwie przedstawicielom Akcji Katolickiej z Gołkowic.

                            Święty Janie Pawle II, Patronie nasz – módl się za nami.

                                                                                                           Bóg zapłać!

Autor: Agata Wolak-Kowalik

Odwiedzin : 22181
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska